×

Výběr jazyka

Janet Robin

Narozena v roce 1966 v USA

Jako zřejmě jediná žena se může pochlubit faktem, že (ve věku pouhých 9 let) se jejím kytarovým učitelem stal legendární Randy Rhoads.

Hudební kariéru Janet Robin lze definovat zhruba takto: talent, píle, vytrvalost, žánrová všestrannost, chuť k hraní. To vše ústící v silnou hudební závislost.

Kariéra začala v několika převážně rockových kapelách a tyto kořeny v sobě nezapře dodnes (a kromě kytary akustické ovládá bravurně i kytaru elektrickou). Postupně se však vyprofilovala do pozice převážně sólové písničkářky, svým precizním kytarovým uměním a širokým žánrovým rozsahem však dalece přesahuje běžnou představu tohoto pojmu.

Do ČR se vrací pravidelně a její koncerty jsou vždy nadšeně aplaudovány. V roce 2012 si např. zahrála v rámci festivalu Kytara napříč žánry společně s jedním ze svých kytarových vzorů, Tommy Emmanuelem.

Zatím poslední album Janet Robin má název Take Me as I am. Nahráno bylo v proslulém osobním studiu Johnnyho Cashe – Cash Cabin, v americkém Nashvillu.

Koncert Janet Robin v krásném a komorním prostředí pražské Art Space slibuje silný zážitek vidět a slyšet zblízka tuto významnou osobnost nejen ženské světové kytarové scény.