×

Výběr jazyka

NJOREK 15 LET

Njorek (CZ)

Jaroslav „Olin“ Nejezchleba – zpěv, violoncello, housle

Michal Müller – zpěv, citera

Stanislav Barek – zpěv, kytara

Hlavní myšlenkou založení skupiny Njorek bylo zúročení zkušeností Jaroslava Olina Nejezchleby z dob mládí, kdy byl členem cimbálové muziky Písečan. Olin Nejezchleba (neodmyslitelný člen skupin Marsyas, E.t.c., Ivan Hlas Trio, Čunderground, frontman kapel Blues Session a Kybabu) je kromě virtuózní hry na violoncello také skvělým zpěvákem s dodnes blízkým vztahem k lidové písni. A právě písně lidové, zejména ty méně známé, se staly základem repertoáru skupiny.

Kapelu Njorek dále tvoří hráč na citeru a zpěvák Michal Mülller (v současné době jediný graduovaný hráč a učitel na citeru v ČR) a kytarista a zpěvák Stanislav Barek. Všichni tři mají blízko k blues a rocku, proto písně nejsou interpretovány v původní podobě, ale dle hudebního cítění muzikantů samotných. Prolínáním rozdílných hudebních stylů tak vznikají písně, které svými aranžemi a nástrojovým obsazením nemají na současné české hudební scéně obdoby. Na rozdíl od některých jiných skupin tohoto žánrového zaměření hrají pouze akusticky.

Repertoár doplňují i písně jiných národů a také vlastní skladby jednotlivých muzikantů.

Skupina Njorek již, kromě ČR, koncertovala také v Německu, Polsku, Rakousku, Belgii a Rusku.

Vzhledem ke značnému vytížení jednotlivých členů jsou v současné době koncerty skupiny Njorek poměrně vzácnou záležitostí.

Přijďte oslavit 15 let trvání skupiny, jejíž koncerty se kromě vysoké muzikantské úrovně všech jejích členů vyznačují také pohodovou a uvolněnou atmosférou.