×

Výběr jazyka

Romská kytara

Markéta Zdeňková (CZ)

Markéta Zdeňková je mladá zpěvačka, kytaristka a písničkářka. Hudbě se věnovala od útlého věku, ve třinácti letech začala skládat první písně s vlastními (většinou českými) texty.

Její tvorba se pohybuje na pomezí žánrů, hlavně folku, jazzu a world music, a nabízí širokou škálu témat od sousedských starostí s řezníkem přes temné babiččino dědictví až po meditativní plavbu Ves Mírem.

Vystupuje pravidelně se svým autorským repertoárem v duu MarZ s trombonistou a zpěvákem Štěpánem Janouškem nebo v rozšířené pětičlenné sestavě kapely (www.marzband.cz) a také sólově. Kromě toho se věnuje také jazzu, který studovala na VOŠ Jaroslava Ježka (obor jazzový zpěv). www.marketazdenkova.czAdam Wild (CZ)

Teprve patnáctiletý talentovaný kytarista, pocházející z Chebu.

Díky svému otci hraje na kytaru již od svých pěti let.

Dnes navštěvuje ZUŠ v Chebu.

S chutí a kvalitně hraje nejen klasickou a romskou hudbu, ale také úpravy dnešních populárních písní. Jednotlivé skladby si s lehkostí a bravurou upravuje dle vlastního hudebního cítění.

Adam Wild patří ve svém věku k velkým kytarovým příslibům do budoucna.


Martina Míková (CZ) – zpěv/ voice

Narozena ve Varnsdorfu v roce 1994.

Od narození nevidomá na levé oko.

K hudbě se poprvé dostala v osmi letech (2002), kdy jí otec pustil koncert Ozzyho Osbournea „Live and Loud“ z roku 1991. Ozzy se stal jejím velkým idolem. Později se stala jejím vzorem Mariah Carey nebo Beth Hart, s kterou se setkala osobně na koncertě v Praze. Z instrumentalistů je její idol Joe Satriani.

Do ZUŠ chodila 3 roky a po základní škole jí matka přihlásila na talentové zkoušky na konzervatoř

Jana Deyla (pro zrakově postižené), kde dodnes studuje populární zpěv. Kromě zpěvu hraje také dobře na kytaru a klavír. Skládá si také vlastní písničky, které si občas sama doprovází. Ona se setkala s Joe Satriani a Ozzy Osbournem na koncertech v Praze.


Trio Carlos – Manouche

tvoří patnáctiletý kytarový virtuos Kája “Carlito” Vlasák, jeho táta Karel Vlasák a multiinstrumentalista Richard “Carl” Cortés. Skupina vznikla kolem Carlita, když se začal věnovat hře na kytaru před 4 lety. Věnuje se zejména hudbě stylu gypsy swing, or “Manouche” jazz, jehož věhlasný idol je geniální kytarista a skladatel Django Reinhardt.